• Gratulacje, Weroniko!

     • Nasza Uczennica, Weronika Szybut z klasy 8b została Mistrzynią Świata w nordic walking. Jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy dalszych sukcesów! 

     • Nadeszła jesień

     • Nadeszła jesień, a teren przy Naszej Szkole zyskał nowy elemet dekoracyjny. 

     • Wybory Samorządu Uczniowskiego

     • "Jeśli twoje działania inspirują innych do tego, żeby marzyć więcej, poznawać więcej, robić więcej i stawać się lepszym, to jesteś liderem. „

      John Quincy Adams

      W dniu dzisiejszym, w wynikach demokratycznego głosowania społeczności uczniowskiej klas 4-8, wybraliście swoich liderów

      Zauważyliśmy Wasze zaangażowanie w zmienianie rzeczywistości szkolnej na lepsze, a Wasze marzenia wybrzmiały dziś na forum

      Bezstresowy poniedziałek bez niezapowiedzianych kartkówek, maskotka zagrzewająca Naszych sportowców do gry fair-play i wiele innych …

      Przedstawiamy Wam skład Samorządu Uczniowskiego: 

      Przewodnicząca Patrycja Boetcher kl. 8b

      Pierwszy Z-ca Przewodniczącego Igor Kosior kl. 8a

      Drugi Z-ca Przewodniczącego Marcelina Placha kl. 6b

      Członkowie:

      7a Szymon Lewicki

      6a Alan Lewicki

      5a Aniela Wenta

      5b Milena Łoś

      4a Antonina Skwarek

      4b Maksymilian Zieliński

      Gratulujemy Wszystkim i życzymy wytrwałości w realizacji marzeń

      Opiekunowie SU

       

     • Sprzątanie Świata

     • Jak co roku we wrześniu w całej Polsce, również w Naszej szkole rozpoczęła się akcja Sprzątanie Świata pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze" . Ma ona celu nie tylko uprzątnięcie odpadów ze wspólnej przestrzeni, ale także zwrócenie uwagi, że to My sami odpowiadamy za śmieci pojawiające się wokół Nas.

      Posprzątajmy Polskę,

      wszędzie, wzdłuż i wszerz,

      z tych wczorajszych śmieci,

      z tych jutrzejszych też.

      …..

      A na koniec czułe słowa

      padną w tej piosence,

      posprzątajmy sobie w głowach,

      by nie śmiecić więcej!

      Wojciech Młynarski, hymn Sprzątanie Świata Polska napisany specjalnie dla Fundacji Nasza Ziemia.

     • Dzień Przedszkolaka

     • Nasze Przedszkolaki x okazji Dnia Przedszkolaka odwiedziły bazę Myszki Miki w Grąbkowie. Wspólnie z przyjaciółmi Myszki Miki wesoło i bardzo aktywnie spędziły tam czas. A co robiły? Zobaczcie sami!

     • Festyn Archeologiczny w Biskupinie

     • Klasa 5a i 5b na FESTYNIE ARCHEOLOGICZNYM w BUSKUPINIE wraz z uczniami że Szkoły Podstawowej w Łupawie i Szkoły Podstawowej w Skórowie.

      Poniżej zamieszczamy fotorelację z wycieczki. 

      Aldona Zganiacz , Wioletta Placha

     • Nasza Szkoła w pełni zaadaptowana dla dzieci z przedszkola

     • Od kwietnia do września bieżącego roku trwały intensywne prace, mające na celu zaadaptować budynek szkoły do potrzeb najmłodszych jego adeptów. Wszystkie dzieci w wieku 3-6 lat mają obecnie znakomite i bezpieczne warunki do wychowania i nauczania. Dodatkowo nasza szkoła oraz obiekt sportowy zostały objęte dokładnym monitoringiem, a szkoła podświetlona. Nasza szkoła wzbogaciła się również o salę do edukacji sensorycznej, która w najbliższym czasie zostanie wyposażona

     • Po raz trzeci zbieramy dary dla Alberciaków!

     • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice oraz Pracownicy naszej szkoły!

               Po raz trzeci włączamy się w akcję Dar Serca dla Alberciaków , zainicjowaną przez Fundację Sub Ventum– zbiórkę środków czystości       I higieny osobistej dla osób, które z różnych przyczyn stały się bezdomne.

      Podczas poprzednich dwóch zbiórek pokazaliście, że los słupskich Alberciaków nie jest Wam obojętny I dzięki temu przekazaliśmy  ogromną ilość potrzebnych środków.

               Zbiórka potrwa w naszej szkole do 23 września. Tym razem organizatorzy proszą w szczególności o proszki I płyny do prania, ręczniki papierowe, płyny I  żele do kąpieli, szampony oraz mydło. Potrzebne środki prosimy przynosić do wychowawców.

               Organizatorzy zapraszają na finał akcji 24.09.2022 r.  Tego dnia odbędzie się "VII Bieg Przełajowy im. chor. szt. Tadeusza Kloskowskiego",  dedykowany Bezdomnym -Alberciakom ze Słupska. Szczegóły na stronie fundacji: http://www.fundacjasubventum.pl/

       

      Za wszystkie Wasze Dary Serca już teraz bardzo dziękujemy!!!

     • 11. edycja Narodowego Czytania

     • Lekturą tegorocznej odsłony zostały "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza, której głównymi słuchaczami byli uczniowie klas 8 Szkół Gminy Potęgowo.

      Lektorami tegorocznej edycji zostali Wójt Gminy Potęgowo p. Dawid Litwin, uczestniczka Środowiskowy Dom Samopomocy w Potęgowie p. Bożena Hilla wraz z opiekunką p. Sylwią Wyrostkiewicz, seniorki z Klub Seniora Srebrna Sieć II p. Krystyna Wyrostkiewicz, p. Alicja Gano, p. Teresa Polut, a także p. Maria Ksel.

      Naszą Szkołę reprezentowała Helena Kaczmarek z kl. 8b.

      Wśród publiczności zasiedli uczestnicy ŚDS w Potęgowie wraz kierownikiem, Sekretarz Gminy Potęgowo, Dyrektor GOK w Potęgowie, seniorki z Klubu Seniora Srebrna Sieć II, dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych wraz z uczniami, a także czytelnicy naszej biblioteki.

      Organizatorem tego wydarzenia była Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Potęgowie pani Joanna Princ-Gołębiewska. 

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • 1.09.2022 w naszej szkole rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Społeczność szkolna zaostała przywitana przez Dyrekcję szkoły, pana Wójta Dawida Litwina, panią Annę Szary - kierownik ds. oświaty, księdza proboszcza Waldemara Pieleckiego oraz przewodniczącego Rady Rodziców Artura Malka. 

      Najmłodsi uczniowie mieli swoją uroczystość w nowo otwartych pomieszczeniach naszego oddziału przedszkolnego. 

      Tego dnia jubileusz swojej pracy zawodowej obchodziły nauczycielki naszej szkoły p. Grażyna Bartos, p. Bożena Dąbek, p. Urszula Zamęcka, p. Tamara Kaśnicka i p. Monika Klimczyk. 

      Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi, rodzicom i wszystkim osobom związanym z edukacją życzycmy, by ten rok szkolny obfitował w sukcesy i był początkiem wspaniałej naukowej przygody. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      ​​​

     • Nowa strona WWW Szkoły Podstawowej w Potęgowie

     • Szanowni Państwo! 

      Jesteśmy w trakcie przebudowy naszej nowej strony internetowej, prosimy zatem o cierpliwość i wyrozumiałość - wszystkie treści będą pojawiać się na niej sukcesywnie. W czasie przebudowy, działa rówrnież nasz stary adres www, na który zapraszamy, jeśli szukają Państwo dokumentów lub informacji (link znajduje się poniżej). 

      Mamy nadzieję, że prace nad nową stroną internetową naszej szkoły sprawią, że korzystanie z niej będzie łatwiejsze i pozwoli wszystkim nam na harmonijną współpracę. 

      Administratorzy