• Klub Pożeraczy Książek

   • Liczba POŻERACZY KSIĄŻEK w naszej bibliotece rośnie. Przygotowujemy się do Świąt. Bożonarodzeniowe wyzwania właśnie kończymy.

   • Świąteczne odliczanie w szkolnej bibliotece

   • Świąteczne odliczanie w szkolnej bibliotece trwa.

   • Klub Pożeraczy Książek

   • Nasza szkolna biblioteka we wrześniu przystąpiła do ogólnopolskiego programu pt. ”Biblioteka dobre miejsce dla człowieka” promującego czytanie. W ramach tego projektu powstał w bibliotece Klub Pożeraczy Książek. Czytelnicy, którzy przystąpili do klubu, otrzymali karty członkowskie i zaliczając kolejne etapy, czytają książki o różnej tematyce, otrzymują naklejki oraz pokonują wyzwania. Akcja w naszej szkole cieszy się ogromną popularnością. Systematycznie przybywa klubowiczów. Są czytelnicy, którzy zakończyli swoją przygodę z "pożeraniem książek" i właśnie otrzymali dyplomy i nagrody. Są również tacy, którzy dopiero stają się odkrywcami, entuzjastami, zmagają się z pierwszymi wyzwaniami czytelniczymi. Trudno przewidzieć kiedy zakończymy akcję, ponieważ uczniowie zarażają się pasją czytania od swoich rówieśników.

    Ogromnie cieszą mnie przebywające w bibliotece tłumy czytelników.

    Basia Kochańska

     

   • Odliczamy do Świąt!

   • W szkolnej bibliotece odliczamy dni do Świąt Bożego Narodzenia

   • Andrzejkowe czary mary w bibliotece

   • Dzień Pluszowego Misia

   • 27 listopada w naszej szkolnej bibliotece obchodziliśmy już po raz kolejny Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

    Uczniowie poznali historię pluszowego misia. Wzięli udział w zabawach, kolorowali obrazki z misiami, lepili misie z plasteliny czy układali puzzle. Wiele radości młodym czytelnikom sprawiło pozowanie do zdjęć w misiowej fotobudce.

    Po wypożyczeniu książki o ulubionym misiowym bohaterze, uczniowie otrzymywali dyplom przyjaciela pluszowego misia.

    Święto Pluszowego Misia było wyjątkowe dla wszystkich jego uczestników, bo trudno wyobrazić sobie świat bez pluszowego misia – przyjaciela dzieci, a przecież misia kochają nie tylko dzieci, ale i dorośli.

   • Pasowanie na czytelnika

   •  

    „Książka jest dobrym twym przyjacielem

    zawsze pocieszy, nauczy wiele...” 

    16 i 17 listopada 2023 r. odbyło się w Naszej Szkole uroczyste pasowanie Uczniów klas 1 na czytelników szkolnej biblioteki.

    Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, jakie ważne dla ich rozwoju jest czytanie.

    Zanim jednak Uczniowie złożyli przyrzeczenie poznali bibliotekę i jej zbiory oraz nauczyli się samodzielnie wypożyczać książki oraz rozwiązywali przygotowane zadania i wykazali się znajomością bajek oraz bajkowych postaci, z czym poradzili sobie doskonale. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne, uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości oraz sumiennie wykonywać obowiązki czytelnika.

    Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Na pamiątkę Dzieci otrzymały dyplomy i wyprawki czytelnicze, w skład których weszły: książka „Wnuczka antykwariusza” oraz broszura informacyjna dla rodziców”.

    Wyprawki te zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci.

    „My uczniowie pierwszej klasy,

    uroczyście przyrzekamy,

    że szanować cię będziemy,

    krzywdy zrobić Ci nie damy.”

    Mamy nadzieję, że od tej pory każdy Pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

    Wszystkim Pierwszakom, życzymy aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania.

    Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

   • Klub pożeraczy książek

   • Zapraszamy do wstąpienia do Klubu Pożeraczy Książek. Waszym zadaniem jest przeczytać po 5 książek i zrealizować 2 wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie zdobyć kolejne poziomy wtajemniczenia. Po oddaniu piątej książki uczeń zdobywa poziom Pożeracza Książek i otrzymuje dyplom i nagrodę.

   • Biblioteka dobre miejsce dla człowieka

   • Nasza szkolna biblioteka przystąpiła do ogólnopolskiego programu pt. ”Biblioteka dobre miejsce dla człowieka” promującego czytanie. Program ten realizowany będzie przez cały rok szkolny

   • Godziny pracy biblioteki

   • ,,Kochajcie książki. One ułatwiają Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka.” 

    Maksym Gorki 

     

    W roku szkolnym 2023/2024 zapraszamy do biblioteki szkolnej w poniższych godzinach. 

    Barbara Kochańska