Aktualności

          • Gala wręczenia nagród już rozpoczęta!

          • „Dbasz dziś – zyskujesz jutro” – najbardziej kreatywni w całym województwie!

            Dziś mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkowe Panie: Ewę Duszę – Zastępcę Dyrektora Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Słupsku oraz Joannę Szewczyk – koordynator ogólnopolskiego konkursu „Projekt z ZUS”. Przybyły one do naszej szkoły, aby osobiście wręczyć nagrodę za najbardziej kreatywny film poświęcony tematyce ubezpieczeń społecznych.

            Z ogromną dumą przypominamy, że I miejsce w województwie pomorskim zdobył film przygotowany przez uczennice naszej szkoły. Jego autorkami są: Julia, Aniela, Łucja, Maja i Oliwia. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy tego wspaniałego sukcesu!

            Dziękujemy naszym gościom za obecność, inspirujące spotkanie oraz wiele ciepłych i motywujących słów. Autorkom nagrodzonego filmu życzymy dalszego rozwijania swoich talentów, realizacji pasji oraz kolejnych sukcesów na dalszych etapach edukacji.

            Brawo dziewczyny!

          • Gala Rozdania Nagród 2025/2026

          • Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z wychowawcami na uroczystą Galę Rozdania Nagród, która odbędzie się 25 czerwca 2026 r. o godz. 10:30 w sali gimnastycznej.

            Podczas wydarzenia zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia edukacyjne, sportowe, artystyczne, czytelnicze oraz działalność społeczną i reprezentowanie szkoły.

            To wyjątkowa okazja do podsumowania całorocznej pracy oraz wspólnego świętowania sukcesów naszych uczniów.

            Do zobaczenia!

          • Jutro zmiana w odwozach!

          • Uwaga Uczniowie i Rodzice!

            Informujemy, że w dniu 25.06.2026 r. odbędzie się jeden wspólny odwóz uczniów.

            Godzina odjazdu: 13:00

            Wszyscy uczniowie

            Wszystkie kierunki

            Jeden kurs odwozowy

          • Spotkanie uczestników kolonii w Zakroczymiu

          • UWAGA!

            Kochani zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące wyjazdu dzieci na kolonię do Zakroczymia.

            Poniedziałek (29.06)

            godz. 18:00

            GOK w Potęgowie.

          • Klasy pierwsze w Kniewie

          • Klasy pierwsze uczą się i bawią na wycieczce edukacyjnej na Strusiej Farmie w Kniewie. Bardzo udany dzień!

          • Wycieczka do Torunia

          • Klasy czwarte i piąte odkrywają tajemnice Torunia!

            W ostatnich dniach uczniowie klas czwartych i piątych wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Torunia. Miasto Kopernika i pierników powitało nas piękną pogodą i mnóstwem atrakcji. Program był niezwykle bogaty, a emocji nie brakowało! Śladami historii i gwiazd naszą przygodę rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście. Podziwialiśmy zabytkowe kamienice, ratusz oraz słynną Krzywą Wieżę. Następnie przenieśliśmy się w kosmiczny świat podczas seansu w toruńskim Planetarium, gdzie odkrywaliśmy tajemnice gwiazdozbiorów i astronomów. Lekcja empatii w Niewidzialnym Domu. Niezwykle ważnym punktem wyjazdu były warsztaty w Niewidzialnym Domu. To wyjątkowe miejsce, w którym uczniowie mogli doświadczyć świata wszystkimi zmysłami oprócz wzroku. Ta poruszająca lekcja empatii i zrozumienia codzienności osób niewidomych na długo pozostanie w naszej pamięci.

            Słodka tradycja, czyli czas na pierniki!Wizyta w Toruniu nie mogłaby się udać bez toruńskich przysmaków. W Muzeum Toruńskiego Piernika poznaliśmy dawne receptury i sekrety mistrzów piekarnictwa. Najlepsze czekało jednak na końcu – każdy uczestnik wziął udział w warsztatach i własnoręcznie wypiekł swój tradycyjny, pachnący przyprawami korzennymi piernik! Na koniec toruńskiej przygody całą swoją energię wyskakaliśmy w Parku Trampolin "Jump Arena". To był intensywny dzień pełen nauki, integracji i świetnej zabawy. Zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach i torbami pełnymi pamiątek, wracamy bezpiecznie do domu.

          • Jubileusz pani Kasi Brodalskiej

          • Z ogromną radością i wdzięcznością składamy serdeczne gratulacje Pani Katarzynie Brodalskiej, wychowawcy świetlicy szkolnej, z okazji wyjątkowego Jubileuszu 35-lecia pracy zawodowej.

            Przez wszystkie te lata Pani Katarzyna z niezwykłym oddaniem , cierpliwością i profesjonalizmem otaczała opieką kolejne pokolenia uczniów. Jej życzliwość , ciepło i troska sprawiały, że świetlica szkolna była miejscem bezpiecznym, przyjaznym i pełnym radości.

            Pani Katarzyna to nie tylko wspaniały wychowawca, ale również osoba niezwykle zaangażowana w życie naszej szkoły. Od lat aktywnie współtworzy szkolne wydarzenia, wkładając w nie mnóstwo serca i kreatywności. Zachwyca także przygotowywanymi przez siebie przepięknymi dekoracjami,które nadają szkolnym uroczystościom wyjątkowy charakter i tworzą niepowtarzalną atmosferę.

            Dziękujemy za 35 lat pełnych pasji, zaangażowania i oddanej pracy. Dziękujemy za każdy uśmiech, dobre słowo, twórcze pomysły oraz ogromne serce wkładane każdego dnia w pracę z dziećmi i na rzecz całej społeczności szkolnej.

            Życzymy Pani Katarzynie dużo zdrowia , pomyślności, nieustającej energii, wielu sukcesów zawodowych oraz spełnienia marzeń i niegasnącej radości z każdego dnia.

            Gratulujemy pięknego Jubileuszu 35-lecia pracy zawodowej!

            „Są ludzie, którzy swoją pracą, życzliwością i zaangażowaniem sprawiają, że świat wokół staje się piękniejszy. Pani Katarzyna jest właśnie taką osobą.”

          • Zmiany w transporcie!

          • 23.06.2026 r. (wtorek) oraz 24.06.2026 r. (środa)

            Informujemy, że pierwszy odwóz uczniów na trasie:

            • Darżyno
            • Darżynko
            • Chlewnica
            • Żychlin
            • Warcimino
            • Runowo

            odbędzie się o godz. 13:40.

          • Informacja dla rodziców dzieci 3–5-letnich zapisanych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2026/2027

          • Szanowni Państwo,

            Informujemy, że planowane na koniec czerwca spotkanie dotyczące organizacji oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Potęgowie zostaje przełożone na 21 sierpnia 2026 r. (piątek) o godz. 16:30.

            Decyzja o zmianie terminu została podjęta ze względu na fakt, iż do rozpoczęcia nowego roku szkolnego pozostało jeszcze dużo czasu, a obecnie nie jest możliwe podjęcie ostatecznych decyzji dotyczących funkcjonowania oddziałów przedszkolnych przy szkole.

            Jednocześnie informujemy, że w Przedszkolu w Potęgowie przy ul. Darżyńskiej dostępne są obecnie 4 wolne miejsca w grupie dzieci 3–4-letnich. Rodzice, którzy wcześniej zadeklarowali chęć uczęszczania dziecka do oddziałów przedszkolnych przy szkole, a chcieliby skorzystać z możliwości zapisania dziecka do Przedszkola w Potęgowie przy ul. Darżyńskiej, mogą jeszcze dokonać zmiany swojej deklaracji.

            Zachęcamy do rozważenia tej możliwości, gdyż pozwoli ona na wcześniejsze i pewne zabezpieczenie miejsca dla dziecka w nowym roku szkolnym. W tym celu prosimy o kontakt z Dyrektorem Przedszkola i Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Potęgowie.

            O wszelkich dalszych ustaleniach będziemy Państwa informować na bieżąco.

            Z poważaniem,

            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Potęgowie

          • Muzealna lekcja pełna wspomnień

          • W ramach zajęć języka kaszubskiego odwiedziliśmy Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Uczniowie mogli zobaczyć ciekawą wystawę zabawek, którymi bawili się ich rodzice i dziadkowie. Zabawa była udana.

          • Wielki sukces naszych sportowców!

          • Wielki sukces naszych sportowców! Wicemistrzostwo Powiatowej Olimpiady Młodzieży jest nasze!

            To był rok pełen walki, determinacji i sportowych emocji! Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła II miejsce w klasyfikacji szkół Powiatowej Olimpiady Młodzieży!

            W rywalizacji z ponad 40 szkołami z całego powiatu nasi uczniowie udowodnili, że należą do ścisłej sportowej elity.

            Powiatowa Olimpiada Młodzieży to wymagający cykl turniejów sportowych w naszym regionie. Przez wiele miesięcy młodzi sportowcy rywalizowali w kilkunastu dyscyplinach – od biegów przełajowych, przez gry zespołowe, aż po lekkoatletykę. O końcowym sukcesie decydował każdy zdobyty punkt, zaangażowanie w każdym meczu oraz setne części sekundy na bieżni.

            Droga do srebra – kluczem była wszechstronność!

            Osiągnięcie tak wysokiej lokaty w stawce ponad 40 placówek to zasługa równej i wysokiej formy we wszystkich dyscyplinach . Nasza młodzież wielokrotnie stawała na podium poszczególnych zawodów , zdobywając kluczowe punkty do klasyfikacji generalnej.

            Nasi reprezentanci pokazali nie tylko znakomite przygotowanie fizyczne, ale przede wszystkim ogromne serce do walki , charakter oraz nienaganną postawę fair play.

            Zgrany zespół, wzajemne wsparcie na trybunach i wola zwycięstwa pozwoliły nam zdystansować niemal całą powiatową konkurencję. Zdobyliśmy 87 punktów , ustępując jedynie Kobylnicy, która zgromadziła 96 punktów .

            Sportowa gala podsumowująca zmagania odbyła się w Kobylnicy, gdzie nasi uczniowie odebrali gratulacje od Starosty Słupskiego.

            Składamy ogromne gratulacje wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy wybiegali , wyskakali i wywalczyli ten wyjątkowy sukces! Jesteśmy z Was niezwykle dumni!

            Dziękujemy za emocje, zaangażowanie i piękne reprezentowanie naszej szkoły!

          • Ważna informacja dotycząca dowozu uczniów

          • W związku z zamknięciem wiaduktu oraz przewidywanym wydłużeniem czasu przejazdu autobusu na trasie nr 3 (Radosław – Skórowo – Czerwieniec) zostaje wprowadzona tymczasowa organizacja dowozu uczniów.

            Przystanki i orientacyjne godziny przywozu do szkoły:

            ul. Wiejska (przystanek na skrzyżowaniu) – godz. 7:40 Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

            Głuszynko (przystanki „za krzyżem”) – godz. 7:45

            Jednocześnie informujemy, że dzieci korzystające z przystanku w Głuszynku „za krzyżem” w kierunku Potęgowa proszone są o korzystanie z autobusu oznaczoWanego jako linia nr 3, zarówno podczas dojazdu do szkoły, jak i powrotu do domu po zakończeniu zajęć.

            Dziękujemy za wyrozumiałość i prosimy o zapoznanie się z informacją.

          • Wycieczka do Gdańska

          • Wycieczka do Gdańska uczniów naszej szkoły – od klasy II aż po klasę VII – była tak wspaniałym i relaksującym wydarzeniem, że z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

            Choć byliśmy niedaleko od domu i po raz kolejny przemierzaliśmy dobrze znaną trasę, niezwykła atmosfera, piękna pogoda, uśmiechy oraz pozytywne nastawienie wszystkich uczestników sprawiły, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy.

            Odwiedziliśmy Westerplatte , spacerowaliśmy po gdańskim Starym Mieście , zajrzeliśmy na ciekawą wystawę na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego , a także świetnie bawiliśmy się, grając w ogromne piksele!

            Wspólnie spędzony czas, rozmowy, śmiech i możliwość bycia razem pozwoliły nam oderwać się od codziennych obowiązków i stworzyć kolejne piękne wspomnienia, do których będziemy wielokrotnie wracać myślami.

            Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej wycieczce oraz wspierali nas w realizacji tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kierujemy do Biura Podróży Eurorelaks, które po raz kolejny wykazało się ogromnym profesjonalizmem i doskonałą organizacją.

            To był dzień pełen pozytywnych emocji, integracji i niezapomnianych chwil. Dziękujemy!

          • Festyn Edukacyjny w Gowidlinie

          • 19 czerwca uczniowie klas 7a i 7b uczestniczyli w Festynie Edukacyjnym w Gowidlinie.

            Festyn towarzyszył V Regatom o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego, które odbyły się na Jeziorze Gowidlińskim i promowały aktywny styl życia.

            Na uczestników czekało wiele atrakcji: konkursy, warsztaty oraz pokazy. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o Morzu Bałtyckim, poznać tajniki nawigacji i meteorologii, nauczyć się zasad bezpieczeństwa na wodzie, a także wziąć udział w zajęciach z pierwszej pomocy. Był to dzień pełen ciekawych doświadczeń, zdobywania nowych umiejętności oraz świetnej zabawy.

            Opiekę nad grupą sprawowały: pani Urszula Zamęcka oraz pani Aldona Zganiacz.

            Dziękujemy organizatorom za przygotowanie tak wartościowego wydarzenia oraz możliwość połączenia nauki z aktywnym spędzaniem czasu!

          • Gala Ogólnopolskiego Konkursu – Wielki Maraton Czytelniczy

          • Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wielki Maraton Czytelniczy, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych miłośników książek.

            W tegorocznej edycji do czytelniczego maratonu przystąpiło aż 56 uczniów naszej szkoły, którzy przez cały rok szkolny z wielkim zaangażowaniem czytali wskazane lektury oraz rozwiązywali testy sprawdzające ich wiedzę. Konkurs ten nie tylko rozwija pasję czytelniczą, ale także uczy systematyczności, wytrwałości i umiejętności analizy tekstu.

            Warto podkreślić, że Wielki Maraton Czytelniczy jest konkursem o zasięgu ogólnopolskim. Zgodnie z wykazem zawodów wiedzy opublikowanym przez Pomorskiego Kuratora Oświaty, za uzyskanie wysokiego miejsca w konkursie na szczeblu krajowym uczniowie otrzymują 3 punkty uwzględniane podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

            O wysokiej randze konkursu świadczą również patronaty honorowe i wsparcie wielu instytucji. Tegoroczna Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego odbywała się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji, Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Prezydenta Miasta Gdańska. Fundatorami nagród byli m.in. Marszałek Województwa Pomorskiego, Miasto Gdańsk oraz Europejskie Centrum Solidarności.

            18 czerwca 2026 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się uroczysta Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, podczas której nagrodzono laureatów i finalistów tegorocznej edycji.

            Z dumą prezentujemy wyniki naszych uczniów!

            „Spotkacie nowych przyjaciół” – XIV edycja dla uczniów klas 2–3

            Laureaci:

            • Antonina Żytko kl. 2b
            • Jagoda Tracewicz kl. 2b
            • Marcelina Szewczyk kl. 2b
            • Magdalena Uzarek kl. 2b
            • Helena Leśniak kl. 2b
            • Lidia Kuczyńska kl. 2b
            • Ignacy Różański kl. 3a
            • Zuzanna Brzezińska kl. 3a
            • Aleksander Ciesiulski kl. 3a
            • Szymon Sobczyk kl. 3b
            • Piotr Hinca kl. 3b
            • Emilia Gołębiewska kl. 3b
            • Maja Berezowska kl. 3b

            Finalista: Kuba Szewczyk kl. 2a

            „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” – XVII edycja dla uczniów klas 4–6

            Laureaci:

            • Magdalena Tutak kl. 5a
            • Maria Żegleń kl. 6b

            „W lustrze książki” – XV edycja dla uczniów klas VII–VIII

            Laureaci:

            • Alan Wasilewski kl. 7a
            • Franciszek Wasylko kl. 7a
            • Kaja Różańska kl. 7a
            • Milena Moczulska kl. 7a
            • Jagoda Huras kl. 7a
            • Szymon Zaborowski kl. 7a
            • Rafał Kotusiewcz kl. 7a
            • Hanna Litwin kl. 7b
            • Aniela Wenta kl. 8a
            • Julia Gołębiewska kl. 8a

            Finalistka: Aleksandra Szewczyk kl. 8a

            Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i finalistom! Jesteśmy niezwykle dumni z Waszej wytrwałości, systematyczności i miłości do książek.

            Dziękujemy również Rodzicom za wsparcie młodych czytelników przez cały rok szkolny.

            Opiekunami Wielkiego Maratonu Czytelniczego w naszej szkole były: Aldona Zganiacz i Wioletta Placha.

            Brawo! Życzymy kolejnych czytelniczych sukcesów i wielu niezapomnianych spotkań z książką!

          • Prośba o odbiór rzeczy

          • Jeśli rozpoznajecie swoje zguby, prosimy czym prędzej odebrać je z szatni naszej szkoły.  Po zakończeniu roku szkolnego, nie będzie już takiej możliwości.

          • Zmiana w transporcie szkolnym

          • W piątek dodatkowo na kierunku Żychlin Warcimimo Darżyno o godz. 11.40 będzie transport tylko dla dzieci z przedszkola oraz klas 1 -3.