• Zapraszamy na Wieczornicę

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy na uroczyste obchody odzyskania niepodległości przez Polskę do Gminnego Centrum Kultury w Potęgowie 10. listopada

     • Klasy 4 i 5 w kinie

     • Pierwsze nasze wyjście do kina w tym roku szkolnym! Dziś wybraliśmy się do Multikina w Słupsku na film „King: Mój przyjaciel lew” . To pełna przygód, humoru i wzruszeń opowieść o przebojowej nastolatce, jej odrobinę mniej rozgarniętym bracie i… małym lwiątku, których połączyła niezwykła przyjaźń.

      Był śmiech trochę , nie zabrakło oczywiście . To był udany dzień!

     • Listopad miesiącem CHWALENIA

     • W pędzie za doskonałością zapomnieliśmy o rzeczy najważniejszej – o relacjach. O tym, że jesteśmy ludźmi i potrzebujemy uwagi oraz dobrego słowa. 💑

      Kochani ‼

      Chcemy, by Nasza Szkoła przestała być miejscem, gdzie częściej dostaje się negatywne uwagi niż pozytywne wzmocnienie.

      ✅ Przyłączamy się do IV edycji Ogólnopolskiej Akcji POZYTYWNA UWAGA, która polega na przekazywaniu uczniom jak najwięcej pozytywnych komunikatów.

      ✔ Nie skupiamy się wyłącznie na wiedzy.

      ✔ Nauczyciele oraz rodzice skupiają się na wzmocnieniu poczucia własnej wartości dziecka, uświadomieniu mu jego mocnych stron, dostrzeżeniu pozytywnych cech i działań lub jednostkowych zachowań.

      Taki komunikat, pozytywna uwaga ze strony nauczyciela, daje dziecku do zrozumienia:

      ☺ SŁUCHAM CIĘ.

      ☺WIDZĘ CIEBIE, NIE TWOJE OCENY.

      ☺JESTEŚ DLA MNIE WAŻNY!

      Chwalmy tak, jak byśmy sami chcieli być chwaleni – by pochwały dodawały skrzydeł i motywowały do cięższej pracy. Chwalmy tak, by uczeń pomyślał 🤔 - Angażuję się, bo chcę ! Bo ktoś mnie tu docenia ! 🤝 Wspólnie sprawmy, by Nasza Szkoła stała się Szkołą z Pozytywną Uwagą.

      Zaczynamy już w listopadzie, bo to ponoć 🤔 najsmutniejszy miesiąc w roku szkolnym, ale wspólnymi siłami możemy to zmienić. 🤗

      Wielkie zmiany zaczynają się od drobiazgów, zacznijmy więc od tego, na co mamy wpływ – od pochwały. Wspólnie wyjdźmy z zaklętego kręgu narzekania na polską szkołę i powiedzmy sobie nawzajem coś pozytywnego:

      Nauczyciele – uczniom 🤗 uczniowie – nauczycielom ☺ rodzice – jednym i drugim 😍 Bądźmy dla siebie dobrzy, bo mamy przecież wspólny cel: wychować DOBRYCH LUDZI

     • Pamiętamy...

     • Klasy 2 a i b odwiedziły cmentarz w Potęgowie, by zapalić Tym, których już z Nami nie ma

     • Z myślą o przyszłości, pamiętamy o przeszłości.

     • To już kolejna akcja, w której uczniowie naszej szkoły pamiętają o położonej w lesie, poniemieckiej nekropolii w Runowie. Tym razem w poniedziałkowe przedpołudnie w akcji jej porządkowania wzięli udział przedstawiciele klasy 6b: Julia, Zuzanna, Marcelina, Milena, Piotr oraz przewodnicząca SU z kl. 8b – Patrycja. Nasza młodzież sprawnie i z ochotą oczyściła teren wokół pomnika z liści, zbędnych krzewów, chwastów czy spadającego suchego drewna (o te grube konary poprosimy leśników). Po oczyszczeniu terenu – jeszcze kilka słów o historii, a na koniec na znak szacunku i pamięci dla tych, którzy żyli tu przed nami, zapalone zostały symboliczne znicze.

      Zmieniają się polityczne dzieje naszej ziemi, ale szacunek do cmentarzy powinien być miarą człowieka we wszystkich krajach.

      Sławomir Hinca

     • Zerówki w lesie

     • Nasze Dzieci z oddziałów zerówkowych wybrały się ze swoimi Paniami do lasu , korzystając ze sprzyjającej pogody. Dzieci aktywnie poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Podziwiały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu , poszukiwały mieszkania leśnych zwierząt, zbierały "skarby lasu" do kącika przyrody

     • Plebiscyt Dziennika Bałtyckiego Szkoła Roku

     • To, co Nas spotyka na co dzień ten ogrom pozytywnych reakcji, życzliwość, współpraca, pomoc od WAS to więcej niż moglibyśmy marzyć.

      W tym roku po raz kolejny znalazł się wśród Was ktoś, kto uznał, że zasługujemy na miano Szkoły Roku.I bardzo za to dziękujemy. Sukces, który osiągneliśmy w poprzedniej edycji naładował Nasze baterie na bardzo dłuuugo. Teraz pora na nowe działania, które być może docenicie za kilka lat Jeśli ktoś ma ochotę na Nas zagłosować, oczywiście chylimy czoła. Jednak w tym roku będziemy się z boku przyglądać rywalizacji i kibicować ościennym placówkom jako zeszłoroczny Laureat tego plebiscytu.

      Dziękujemy za zaufanie. To dla Nas liczy się najbardziej

      Do tego samego konkursu zgłoszono również panią Dorotę Weiwer, wychowawczynię klasy 0. Dziękujemy także w jej imieniu, bo fakt, że Nasza praca zostaje dostrzeżona, jest dla Nas cenniejszy od ewentualnej nagrody.

     • Fancy Dress Party

     • Fancy Dress Party z mieszanką Halloween Na wesoło. Integracyjne. Przełamanie barier

      Główną myślą Halloween jest oswajanie ze strachem wobec strasznistych zjaw, zmór i duchów

      (które, nie istnieją, oczywiście).

      No dobra, na imprezie było ich trochę. Ale ile śmiechu, tańców, śpiewu i radości zdecydowanie przygniotło obrzydliwość niektórych straszydeł.

      Podpierający ściany mieli co podziwiać

      Za sukces, bo innego nie przyjmujemy stanął Samorząd SU. To Oni, śladami Krysi Lewickiej, bawili się ze Wszystkimi. Ostatkami sił w nogach wywijali Makarenę, Waka Waka, Chusteczkę Haftowaną, Jedzie pociąg z daleka.

      Muzyką zajął się DJ Tymek Gołębiewski Momentami my dorośli zastanawialiśmy się, czy byliśmy kiedyś na takiej imprezie.

      Tańczyły Wiedźmy i jeden potwór z kl. 6b pod zaklęciem Pani Izabeli Kaffke.

      Za dekoracjami stoją przede wszystkim:

      pani Monika Klimczyk, która nie tylko nadzorowała całość, ale dodatkowo malowała dziecięce twarze, wycinała maski, wyszukiwała stroje, Agnieszka Gaffke - stworzyła wizję całości. Co miało wisieć, wisiało, co świecić, świeciło.

      Panie: Asia Leśniak, Magdalena Tracewicz, Beata Woźniak, Patrycja Paluch, Anna Mikulska, Grażyna Bartos, Basia Krasnoborska, Weronika Piołunkowska, Dorota Weiwer, Wioletta Placha, Aldona Zganiacz, Natalia Sokoł,Patrycja Paluch dostarczyła butów, rajstop i innych dekoracji do klimatycznego wystroju szatni. Pan Artur Nowak wieszał obrzydliwe girlandy z pająków i nietoperzy.

      Pan Piotr Mazurek cierpliwie wszystko wieszał, wiercił kołki i donosił przedłużacze, pani Ilona Ciechowicz, Urszula Mazurek, Małgorzata Kotusiewicz oraz Kasia Leśniewska pomagały w posprzątaniu po imprezie.

      Panie Kasia Brodalska oraz Lucyna Bagińska sprawnie i jednogłośnie wybrały najfajniejsze kostiumy. Nagrodami zajęła się Pani Marta Litwin i pani Wioletta Placha. Zdjęć dostarczały głównie panie Magdalena Tracewicz, Aldona Zganiacz i Agnieszka Gaffke.

      Popcornu do głodnych brzuszków cierpliwie dostarczała pani Alicja Mańkowska.

      I równie ważni, Uczniowie, którzy nadali życia tej imprezie. A za Nimi, Wy Rodzice.

      Zielone światło od Dyrekcji.


     • Nakarm Burka

     • Klasy 5 odwiedziły Schronisko dla zwierząt w Małoszycach, przekazując dary ze szkolnej zbiórki. Jak zwykle Nasi Uczniowie, także ci najmłodsi i ich Rodzice nie zawiedli.  Było tego naprawdę duuużżoo! Wszystkim którzy włączyli się w Naszą akcję "Nakarm Burka" serdecznie dziękujemy!

       

     • Klasy 5 na Stolniczce

     • Uczniowie klas 5ych wraz z Opiekunami Szkolnego Koła LOP wyruszyli na zajęcia terenowe Cel- punkt widokowy "Stolniczka"

      Wszyscy uzupełniali karty pracy, oznaczali drzewazbierali szyszki, ćwiczyli orientację w lesie i wyznaczali kierunki świata.

      W nagrodę podziwiali piękne jesienne widoki.

     • Nasze DZWONECZKI wyróżnione

     • Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego "Polska - Moje Miejsce, Mój Kraj" 300 uczniów, opiekunów, a wśród nich My DZWONECZKI W kategorii zespołów szkół podstawowych i ponadpodstawowych jako jedyni zostaliśmy wyróżnieni Brawo Dzieciaki Gratulacje

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dzień Edukacji Narodowej w Naszej Szkole 👨‍🎓👩‍🎓

       

      Dziś w Naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły oraz uczniowie wszystkich klas 🇵🇱 🇺🇦 🤍❤ 💙💛i zaproszeni Goście zgromadzili się w sali gimnastycznej, by uczcić święto pracowników oświaty.

      Część oficjalną rozpoczął Dyrektor Szkoły, Pan  Leszek Domaszk. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Potęgowo, Pan Dawid Litwin, Ks .  Proboszcz Waldemar Pielecki oraz przewodniczący Rady Rodziców, Pan Artur Małek.  Wszyscy z przyjemnością wysłuchali przemówień i życzeń. Mieliśmy też okazję poznać nauczycieli i pracowników obsługi, którzy szczególnie wyróżnili się w pracy w ubiegłym roku szkolnym.

       

      Nie zawiedli uczniowie, którzy w piękny sposób podziękowali nauczycielom za ich trud, za pasję, cierpliwość i często wielkie serce dla młodszych i starszych uczniów przygotowując część artystyczną. "PODRÓŻUJMY PRZEZ ŚWIAT WIEDZY" to tegoroczne motto naszej uroczystości. 

       

      Dziękujemy 😘😘😘 Pani Aldonie Zganiacz, Pani Wioletcie Placha, Pani Marcie Litwin, Pani Sylwii Kraśnickiej oraz Pani Dorocie Weiwer za przygotowanie występów i przedstawienia "Lokomotywa" 🚂🚂🚂

      Pani Izabela Kaffke przygotowała taniec "Bachata". 💃🕺 To było MEGA !!!

       

      Pani Monika Klimczyk zadbała o dekorację.  Pani Moniko...jak zawsze - pełny profesjonalizm. 🥰

       

      Po raz kolejny w roli konferansjerki wystąpiła Marcelina Placha , uczennica klasy 6b.

     • Sukces Olafa

     • Nasz Uczeń, Olaf Kaziński z klasy 3b napisał list do Swojej Wychowawczni, pani Weroniki Piołunkowskiej , czym podbił serce nie tylko Swojej Pani, ale także komisji konkursowej i zajął 1. miejsce w konkursie wojewódzkim.

      Gratulujemy Tobie, Olafie tak wielkiego talentu epistolograficznego , a pani Weronice tak wspaniałego Ucznia!