5 czerwca na teren szkolnego boiska przyjechała grupa młodych ludzi, którzy pozostawili po sobie duży bałagan. Na murawie i wokół boiska znajdowały się śmieci, opakowania po napojach oraz szkło z potłuczonych butelek, stwarzające realne zagrożenie dla dzieci i młodzieży korzystających z obiektu.
Poszukiwanie sprawców nie trwało długo. Dzięki monitoringowi oraz uzyskanym informacjom osoby odpowiedzialne za pozostawiony bałagan zostały szybko zidentyfikowane. Równie szybko posprzątały pozostawione przez siebie śmieci i przeprosiły za swoje zachowanie.
Doceniamy fakt, że młodzi ludzie przyznali się do błędu i naprawili
wyrządzone szkody. W związku z ich postawą oraz niezwłocznym usunięciem skutków swojego zachowania, tym razem sprawa nie została zgłoszona na Policję.
Niech jednak będzie to przestroga dla wszystkich. Teren szkoły jest
objęty monitoringiem wizyjnym, a wszelkie zachowania zagrażające
bezpieczeństwu uczniów lub powodujące zniszczenia mienia szkolnego nie pozostają anonimowe. Nie zawsze podobne sytuacje będą mogły zakończyć się jedynie przeprosinami i sprzątaniem.
Szanujmy wspólne dobro i pamiętajmy, że szkoła oraz jej otoczenie są miejscem przeznaczonym przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo wszystkich korzystających z tych obiektów.