Dzieci z 0a i b składają życzenia Mamom w dniu Ich święta!
Aktualności
Dziś Dzień Mamy!
Klasa 8a zwiedza Wrocław i Czechy
Klasa 8a przesyła pozdrowienia z Wrocławia Dzisiaj zwiedzamy kościół Wang i udajemy się do Skalnego Miasta.
44
Nocowanka klasy 4a
Długo wyczekiwana nocowanka w Naszej Szkole.
A zanim oddaliśmy się objęciom Morfeusza, puszczaliśmy bańki, oglądaliśmy film i próbowaliśmy rozszyfrować kod do sejfu Dyrektora aby wygrać nagrodę.
Klasa 4a
21
Przygotowania do festynu
Z ogromną radością już dziś możemy uchylić rąbka tajemnicy i zapowiedzieć, że podczas naszego festynu charytatywnego na rzecz Miłoszka czekają na Was wyjątkowe nagrody główne!
To piękne dary od naszych wspaniałych darczyńców, którzy po raz kolejny pokazali wielkie serca. Każda cegiełka, każdy los i każdy gest wsparcia ma znaczenie
1
Klasy 5 w kinie
Klasy 5a i 5b wybrały się do kina na poruszający film „Niezwykły chłopak”.
Seans poprzedzony był prelekcją na temat emocji, podczas której uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o tym, jak rozpoznawać i wyrażać swoje uczucia oraz jak okazywać empatię innym.
Film dostarczył wielu wzruszeń i stał się doskonałą okazją do rozmów o akceptacji, przyjaźni i szacunku wobec drugiego człowieka.
Przyroda w 1b
Pływajacy kwiat- podczas lekcji przyrody klasa 1 b przeprowadza doświadczenia
Wizyta przedszkolaków
Dziś naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście – przedszkolaki - grupa Motylki z Przedszkole w Potęgowie
Podczas wizyty dzieci miały okazję poznać szkolne sale, zobaczyć jak wygląda nauka w naszej placówce oraz poczuć prawdziwą atmosferę szkoły.
Pan Dyrektor oprowadzał naszych gości po szkole, opowiadał o codziennym życiu uczniów oraz odpowiadał na wszystkie ciekawe pytania.
Nie zabrakło uśmiechów, radości i wielu pozytywnych emocji. Dziękujemy za odwiedziny i już dziś mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się ponownie – tym razem w szkolnych ławkach!
Bieg po zdrowie
Dnia 30.05.2026r. start w XIII Biegu Po Zdrowie , który w tym roku odbędzie się pod hasłem "Pobiegnij dla Miłoszka" Zapraszamy do wsparcia akcji charytatywnej poprzez sam udział w biegu oraz zachęcamy do wrzucenia do puszki symbolicznej kwoty np.1zł.Na mecie czekać będą słodkie lub inne niespodzianki Sposób pokonania dystansu dowolny tj. bieg, trucht, marszobieg, marsz. Liczymy na Waszą sportową postawę oraz dobre serce Pamiętajcie wszyscy, że "dobro i szczęście to jedyne wartości, które rosną, kiedy się nimi dzielimy"!
HARMONOGRAM XIII Biegu Po Zdrowie Bądźcie gotowi w sobotę w godz.11.00-13.00. Będziemy ogłaszać Wasz START przez mikrofon STARTY NA BIEŻNI zaplanowano w kategoriach:1.KATEGORIA tj. Przedszkolaki i Zerówka - dystans 60m dziecko pokonuje z rodzicem lub innym dorosłym. Liczymy na Wasze pomysły rodzice np. z dzieckiem za rękę, trzymając dziecko na rękach, na barana itp.2.KATEGORIA tj.1-2klasy-dystans 100m dzieci pokonują samodzielnie lub z rodzicem ! 3.KATEGORIA tj.3klasy -dystans 250m dzieci pokonują samodzielnielub ścigając się ze swoim rodzicem! 4.KATEGORIA, czyli Bieg Główny tj. 4-8klasy o PUCHAR NAJLEPSZEJ BIEGACZKI klas 4-6 i 7-8 oraz NAJLEPSZEGO BIEGACZA klas 4-6 i 7-8 - dystans 500m. W 4.kategorii zapraszamy również do startu wszystkich odważnych absolwentów i dorosłychUWAGA! Zapisy uczniów klas 4-8 u nauczycieli wf
Zmiany w transporcie szkolnym
- 22.05.2026 r. (piątek)
Pierwszy odwóz na linii: Darżyno – Darżynko – Chlewnica – Żychlin – Warcimino – Runowo odbędzie się o godz. 13:40, a kolejny około godz. 15:10.
Dowóz uczniów
- piątek 22.05.2026 r. oraz poniedziałek 25.05.2026 r.
Piaseczno – godz. 6:40
ul. Wiejska (z przystanku) – godz. 7:45
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami
Brawo Zuzia!
Z dumą informujemy, że Zuzanna Szynkaruk reprezentowała naszą szkołę w VIII Wojewódzkim Konkursie Pięknego Pisania!
To wyjątkowe wyróżnienie odbyło się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Damnica. Serdecznie gratulujemy talentu, zaangażowania i pięknego charakteru pisma!
Życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania pasji!
Sukces naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego EVEREST!
Z ogromną radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły osiągnęli świetne wyniki w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego EVEREST (edycja z 16.04.2026 r.)!
Laureaci konkursu:
I miejsce - Brasewicz Zuzanna
II miejsce - Żytko Antonina, Tracewicz Jagoda
IV miejsce - Sobczyk Miłosz, Pieper Bartosz, Kaziński Olaf
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom oraz życzymy dalszych sukcesów i rozwijania pasji do nauki języka angielskiego!
Wielki sukces naszych uczniów!
Z ogromną dumą informujemy, że nasi uczniowie:
- Piotr Hinca
- Ksawery Jabłoński
- Aleksandra Szewczyk
zostali finalistami IV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Mathman”.
Dziś odbył się wielki finał konkursu, w którym nasi reprezentanci wykazali się niezwykłą wiedzą, logicznym myśleniem oraz matematyczną pasją.
Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom. Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy kolejnych sukcesów – nie tylko matematycznych!
Brawo!
3
Kreatywność bez granic – udział naszych uczniów w konkursie „Kaligramy”
Z dumą informujemy, że nasi uczniowie wzięli udział w V Wojewódzkim Konkursie „Kaligramy” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 w Gdyni.
Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności, wyobraźni oraz wrażliwości językowej i artystycznej uczniów poprzez tworzenie kaligramów – niezwykłych utworów, w których tekst układa się w obraz związany z jego treścią . Konkurs zachęca również do zabawy słowem , doskonalenia umiejętności językowych oraz łączenia literatury ze sztuką .
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ogromnego zaangażowania, pomysłowości i talentu . Jesteśmy bardzo dumni z naszej młodzieży i trzymamy mocno kciuki za wyniki konkursu !
Wasze Anglistki
Brawo Julia!
XIV miejsce w Finale Wojewódzkich IMS w Lekkiej Atletyce - w biegu na 1000m dla Julii Gołębiewskiej. Zawody odbyły się dzisiaj na stadionie lekkoatletycznym w Słupsku, gdzie zmagali się młodzi lekkoatleci z całego województwa pomorskiego. Dziewczęta i chłopcy startowali m. in. w biegu na100m,300m,80m ppł, 300m ppł,600m,1000m, 2000m, skoku w dal, wzwyż, rzucie oszczepem, dyskiem, pchnięciu kulą, czy sztafecie 4*100m. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Brawo Julia dla Ciebie za piękny sportowy rok. Udowodniłaś swoją ciężką pracą, ambicją i uporem, że "Talent nie istnieje. Wszyscy ludzie mają dokładnie takie same możliwości. Trzeba zainwestować odpowiednią ilość czasu, żeby trafić na szczyt". Gratulacje!
Rozgrzewka przed pływaniem
Testujemy plac zabaw na Osiedlu Sportowa w Lęborku
8
Piknik żeglarski nad Jeziorem Trzebież w Nożynie
Uczniowie klasy 6 wzięli udział w wyjątkowym pikniku żeglarskim nad Jeziorem Trzebież w Nożynie, podczas którego czekało na nich aż 16 różnorodnych zadań i konkurencji.
Szóstoklasiści sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności m.in. w śpiewaniu szant, wiązaniu węzłów żeglarskich, posługiwaniu się kompasem, układaniu puzzli oraz wielu innych zadaniach związanych z tematyką żeglarską. Nie zabrakło dobrej zabawy, współpracy i sportowej rywalizacji.
Dziękujemy organizatorom za ciekawie przygotowane atrakcje i możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu!
2
Zebranie z rodzicami
Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 21 maja o godz. 16:00.
Będzie to okazja do rozmowy, omówienia ważnych spraw oraz wspólnej współpracy.
Do zobaczenia! Zapraszamy serdecznie.
Edukacja z wojskiem
Dziś uczniowie klas 7 uczestniczyli w szkoleniu w ramach programu „Edukacja z wojskiem”.
Podczas zajęć poznaliśmy zasady bezpieczeństwa, pierwszej pomocy oraz dowiedzieliśmy się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Była to bardzo ciekawa i wartościowa lekcja pełna praktycznej wiedzy. Wykład oraz szkolenie poprowadzili żołnierze z 1. Lęborski Batalionu Zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego.
Dziękujemy za poświęcony czas, cenne wskazówki i interesujące zajęcia!
34
Kreatywność i talent nagrodzone!
Z dumą informujemy, że nasi uczniowie zostali wyróżnieni w II Wojewódzkim Konkursie plastyczno-językowym pt. „We are all Europeans. This year we are visiting France.”
- I miejsce w kategorii klas 5–8 zdobyła Aniela Wenta.
- Wyróżnienie otrzymała Hanna Litwin.
Serdecznie gratulujemy dziewczętom ogromnego talentu, kreatywności i zaangażowania. Życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania swoich pasji.
Matematyczne Talenty Naszej Szkoły – Kangur Matematyczny 2026
Wielkie gratulacje dla uczniów naszej szkoły za udział w konkursie Kangur Matematyczny 2026! Jesteśmy dumni z Waszego zaangażowania i matematycznych umiejętności!
Wyróżnienia otrzymały:
- Berezowska Maja – kategoria Maluch
- Litwin Hanna – kategoria Kadet
Uczestnicy konkursu:
- Kategoria Żaczek
Jeremi Modrzejewski, Mikołaj Litwin, Jagoda Tracewicz, Adrian Teclaw, Leon Jurek, Marcelina Szewczyk, Antonina Żytko, Barbara Kubicka
- Kategoria Maluch
Szymon Sobczyk, Aleksander Brzezicki, Zuzanna Brzezińska, Piotr Hinca, Aleksander Cheśliński, Justyna Rynkiewicz, Jan Tutak, Igor Kotusiewicz, Fabian Kosior, Wiktor Jackowski, Lena Kuik
- Kategoria Beniamin
Ksawery Jabłoński, Nadia Duk, Aleksandra Rybak, Brajan Ogrodniczuk, Magdalena Tutak, Kazimierz Szymczak, Zuzanna Brasiewicz, Klaudia Jakubowska
- Kategoria Kadet
Franciszek Wasyłko, Aleksandra Szewczyk, Julia Marchewka, Oliwier Rejmak
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za reprezentowanie szkoły i życzymy kolejnych sukcesów!
Archiwum Aktualności